Mudrá Jógaműhely
A mudrá jógaműhelyen a legfinomabb gyakorlási formákkal a mudrákkal ismerkedhetünk meg. A mudrák lehetővé teszik, hogy a gyakorló a testen belüli finom energiaáramlásokat megtapasztalja, és képessé váljon uralni ezeket.
Ezek a gyakorlatok haladó jógázók számára ajánlottak elsősorban, akik már képessé váltak az elcsendesedésre, befelé figyelésre, de a kezdők gyakorlását is kiegészíthetik, kísérő technikákként.
Ha a mudrá szót meghallja az ember, általában a különböző kéztartásokra gondol, szokták nevezni az „ujjak jógájának” is. A mudrák valójában ennél sokkal sokszínűbbek, végezhetünk mudrákat a szemeinkkel, nyelvünkkel, ujjainkkal, de az egész testünkkel is. A szemek munkája hatással lehet az agytörzsre, a nyelv munkájával az emésztőrendszer stabilizálható, az ujjakkal különböző szervekre is hatást fejthetünk ki. Olyasmi ez, mint a jelbeszéd, a mudrák bizonyos információk átadására szolgálnak, hatást gyakorolhatunk szerveinkre, a test egészségi állapotát javítva, de elérhetünk spirituális fejlődést is segítségükkel.
A mudrákat a nyugati gyakorlók kevésbé ismerik, ezen a jógaműhelyen megismerkedünk a mudrák jelentésével, hatásaival, gyakorlási módjaival. A mudrákat az indiai hagyományokban több területen is használják, nem csak a jóga gyakorlása során, találkozhatunk velük a templomokban a felajánlási szertartásoknál, és a klasszikus indiai táncokban is, talán innen a legismertebbek.
A jóga gyakorlása az ászanákkal kezdődik, mondhatnák úgy is az ászana a kezdet, és a mudrá a megérkezés. Az ászana egy póz, míg a mudrá maga a nyugalmi állapot. Az ászana a test gyakorlata, a mudrá az elméé. Az energia áramlik az ászanában, míg mozdulatlanná válik a mudrában.
A mudrák gyakorlásával koncentráltabbá válhatunk, finomodnak mozdulataink.
Elsősorban gyakorlott jógázóknak ajánljuk, akik már megtapasztalták az ászanák hatásait, de kezdő érdeklődőket is szeretettel várunk!
ÁRAK
Melyik Jóga-sziget van a legközelebb hozzád? Válaszd ki és kattints rá!